دانلود پاورپوینت کنه

دانلود پاورپوینت کنه

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

دانلود پاورپوینت کنه

20,000 تومان قیمت
دانلود پاورپوینت کنه

دانلود پاورپوینت کنه


دانلود پاورپوینت کنه

دانلود پاورپوینت کنه با فرمت ppt ودر 44 اسلاید قابل ویرایش

قسمتی از متن پاورپوینت کنه

کنه ها (Acarina)

•کنه ها : شامل كنه هايحيواني(Tick ) و كنه هاي گياهي بوده كنه هاي حيواني از حيوان و انسان تغذيه می نمایند و ناقل بيماري هستند.

گروهي از كنه هاي حيواني ميکروسکوپي هيره ها يا مايتها(Mite ) نامیده میشوند.

تقریبا تمام کنه ها و هیره های مهم از نظر پزشکی تخم می گذارند و پس از تفریخ تخم موجوداتی خارج می شوند که شبیه بالغین هستند ولی بسیار کوچکترند و فقط سه جفت پا دارند و لارو خوانده میشوند. لارو های مذکور پس از پوست اندازی، تبدیل به نمف می شوند که از لارو بزرگترند ومانند بالغین دارای چهار جفت پا می باشند ولی هنوز اندازه آنها کوچکتر از بالغ می باشد.قبل از رسیدن به مرحله بلوغ ممکن است یک یا چند مرحله نمفی طی شود.

طبقه بندیAcarina

کنه ها ( Metastigmata)

این راسته دارای دو خانواده کنه های نرم ( Argasidae) و کنه های سخت (Ixodidae) می باشد که از آکارینه های بزرگ اند ودارای یک زوج منفذ تنفسی (stigmata) در طرفین بدن میباشند.

هیره ها(Mesostigmata)

در این مایت ها منافذ تنفسی در قسمت پشتی-کناری ،نزدیک قاعده کوکسای پای دوم تا چهارم قرار دارد .

هیره های (Astigmata)

در این راسته تراشه و منافذ تنفسی وجود نداشته و بدن بطور ضعیف اسکلروتیزه شده است پالپ ها دو بندی و کلیسرها گازانبری شکل می باشند بدن یا ایدیوزوما اغلب به دو بخش تقسیم شده است. هیره های گرد وغبار(House dust mites) از قبیل گونه های خانواده Dermatophagidae ومایت مولد گال از خانواده sarcoptidae در این راسته قرار دارند

هیره ها (Prostigmata)

در این هیره ها در صورت وجود تراشه منافذ اسپیراکل یا در بین کلیسرها قرار دارند و یا اینکه در سطح پشتی-قدامی بدن مستقر می باشد.کلیسر ها ممکن است به شکل گاز انبری یا چنگک مانند باشند وبرای سوراخ کردن پوست تغییر شکل داده باشند.پالپها طویل و شبیه پا هستند. از این راسته می توان به هیره های فولیکولی (Demodex foliculorum) و هیره های خانواده ترومبیکولیده (Trombiculidae) نامبرد.

کنه های نرمMetastigmata:Argasidae

کنه ها بالغ بیضی شکل بوده و در جهت پشتی شکمی پهن شده اند جلد آنها سخت و چرم گونه و چین خورده است دراین کنه ها کاپیتولوم (Capitulum) یا سر دروغین در قسمت شکمی قرار داشته و از سطح پشتی دیده نمیشود.

اسکوتوم یا سپر پشتی در این کنه ها دیده نمیشود .

دوره زندگی

هر دو جنس خونخوار بوده و خونخواری برای رشد تخمک و تخمگذاری الزامی است. آرگازیده ها پس از خونخواری چندین (غالبا6-4)دسته تخم که هر دسته شامل 100-15 تخم کروی است میگذارند گاهی دفعات تخمگذاری کم ولی تعداد تخم در هر مرحله افزایش می یابد. کنه ها سالها زنده می مانند و یک ماده در طی زندگی خود هزاران تخم میگذارد.تخم ها در اطراف محل زندگی کنه بالغ مانند شکاف و درز دیوار خار و خاشاک لانه جوندگان و یا محل استراحت حیوانات اهلی و وحشی گذاشته میشوند.

تخم ها معمولا پس از یک تا چهار هفته تفریخ شده ولی چون در موقع تخمگذاری با ماده مومی محافظ پوشیده شده در شرایط نامساعد میتواند تا ماهها زنده بماند.

کنه ها دارای دگردیسی ناقص بوده و از تخم لارو شش پا که ظاهری تقریبا شبیه بالغ دارد خارج می شودلارو مذکور بسیار فعال بوده و برای خونخواری به دنبال میزبان میگردد کاپیتولوم از بدن بیرون زده و از سطح پشتی دیده میشود خونخواری ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت بطول انجامد پس از تکمیل خونخواری لارو بر روی زمین افتاده و پس از چند روز پوست اندازی می کند و تبدیل به نمف هشت پا میشودکنه های آرگازیده 5-4 و گاها تا 8 مرحله نمفی دارند و در هر مرحله قبل از پوست اندازی نیاز به یک خونخواری دارند که در هر مرحله پس از خونخواری بر روی زمین افتاده تا پوست اندازی نمایندخونخواری معمولا هنگام غروب و یا شب هنگام است.

کنه های نرم بالغ چندین سال و در شرایط آزمایشگاهی تا 14 سال زنده میمانند و بعد از یک خونخواری تا 7-5 سال زنده می مانند.

با توجه به اینکه لارو نمف و بالغ کنه ها نرم مدت کوتاهی روی هر میزبا میمانندو بدین جهت دوره زندگی خود را روی گونه ها و افراد مختلفی طی میکنند به آنها چند میزبانه می گویند.

 

 

خرید

پرداخت آنلاین
درصورت نداشتن ایمیل از ایمیل زیر استفاده کنید

zeefile.ir@gmail.com

mouse corsair

بازار اجتماعی باسلام

25,000 تومان تخفیف خرید اول

ثبت نام رایگان